راهنمای کامل نحوه اتصال و نصب تلویزیون سونی ، سامسونگ و.. به دیوار

6 ماه پیش
تلویزیون های با صفحه نمایش بزرگ مناسب چه خانه هایی هستند؟

راهنمای کامل نحوه اتصال و نصب تلویزیون سونی ، سامسونگ و.. به دیوار

اگر با کمبود جا مواجه هستید و نمی خواهید تلویزیون خود را روی میز قرار دهید. اتصال و نصب تلویزیون به دیوار یک روش عالی است که می توانید بکار گیرید. نحوه کار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. تنها کافیست مراحل امروز اصلی کالا را دنبال کنید.

آموزش نحوه انتخاب ، نصب و زدن تلویزیون ال جی، سامسونگ و.. به دیوار

موضوع مهمی که برای  نصب تلویزیون روی دیوار باید در نظر بگیرید موقعیتی است که دوست دارید تلویزیون نصب شود. چند قاعده کلی وجود دارد که شما باید در نظر داشته باشید. اول اینکه شما باید تلویزیون را در سطح چشم خود نصب کنید. این بدان معناست که شما باید دو تا سه پا از زمین تلویزیون خود را نصب کنید. دوم اینکه بسیاری از افراد تلویزیون خود را بالای شومینه  نصب می کنند که ایده بسیار بدی است. چونکه در تماشاهای طولانی مدت موجب گردن درد می شود.

انتخاب براکت دیواری مناسب برای نصب تلویزیون به دیوار

معمولا برای نصب تلویزیون روی دیوار دو نوع پایه یا براکت دیواری تلویزیون وجود دارد. براکتی که در تصویر زیر مشاهده می کنید برای تلویزیون های کوچک طراحی شد. معمولا دارای یک بازو و چند مفصل است. که به شما اجازه می دهد تلویزیون را در هر جهتی که می خواهید بچرخانید. در این نوع براکت تنها یک نقطه اتصال وجود دارد.

نوع دوم براکت دیواری تلویزیون که در تصویر زیر ملاحظه می فرمایید. به شما اجازه می دهد تا تلویزیون خود را در نقاط مختلف نصب کنید.  در برخی موارد این نقاط به ۶ عدد می رسد تا بتواند وزن تلویزیون های بزرگتر و سنگین تر را تحمل کند. در این نوع براکت ها شما نمی توانید تلویزیون را به جهات مختلف بچرخانید.  شما فقط می توانید شیب را به سمت بالا یا پایین تنظیم کنید.

  فناوری 4K

نصب براکت به دیوار

بعد از اینکه نوع براکت دیواری تلویزیون را انتخاب کردید باید نقاطی که برای نصب براکت روی دیوار مناسب است را پیدا کنید. اگر شما به پشت تلویزیون خود نگاه کنید ۴ سوراخی هست که یک شکل مربعی یا مستطیلی را تشکیل می دهد. فاصله بین سوراخ ها را اندازه گیری کنید. اگر فاصله بین سوراخ ها ۴۰۰ میلی متر باشد شما باید براکت دیواری VESA 400 را خریداری کنید.

نحوه نصب پایه تلویزیون به دیوار

بعد از اینکه براکت دیواری خود را خریداری کردید می توانید مرحله نصب پایه تلویزیون را شورع کنید. اما شما نمی توانید یک نقطه تصادفی را انتخاب کنید و شروع به پیچ کردن آن کنید. تلویزیون ها سنگین هستند بنابراین شما باید مطمن باشید که تلویزیون را طوری نصب کرده اید که نیافتد.

ما باید با استفاده از پیچ تلویزیون را به دیوار نصب کنید اما باید مطمئن باشید که زیر محلی که تعیین کرده اید سیم برق وجود ندارد. چون هم باعث قطع شدن برق ساختمان وجود دارد و هم خطر برق گرفتگی وجود دارد. شما می توانید یک دستگاه فلزیاب خریداری کنید و محل قرارگیری سیم ها پشت دیوار را مشخص کنید.

ارتفاع مناسب تلویزیون

بعد از اینکه مکان مناسب را پیدا کردید براکت دیواری تلویزیون را روی دیوار قرار دهید . با مداد سوراخ هایی که نیاز به پیچ کردن دارند را علامت گذاری کنید.در این مرحله شما نباید ارتفاع استاندارد نصب تلویزیون روی دیوار را فراموش کنید. برای مشاهده تلویزیون از روی کاناپه تلویزیون باید ارتفاع ۱۰۵ متری با کف زمین داشته باشد. برای یک تلویزیون ۶۰ اینچی که دارای ارتفاعی ۸۰ سانتی متری است نقطه وسط ارتفاع ۴۰ سانتی متر می شود. پس باید لبه پایین تلویزیون ۶۰ سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد.

  تلویزیون های جدید با کیفیت تصویر QLED

بته قبل از علامت گذاری شما می توانید از تراز استفاده کنید تا نقاط درست را علامت گذاری کنید و تلویزیون شما کج نصب نشود.

سوراخ کاری و نصب

شما باید مته مناسب با پیج های خود را پیدا کنید. اگر شما از مته هایی که نسبت به پیچ ها اندازه بزرگتری دارند استفاده کنید پیچ ها شل خواهند بود . به یاد داشته باشید مته باید کمی کوچکتر از پیچ باشد.

بعد از اینکه با سوراخ ها را دریل کردید می توانید براکت دیواری تلویزیون را به دیوار پیچ کنید. بعد از اینکه از محکم بودن اتصال براکت اطمینان حاصل پیدا کردید چهار سوراخ پشت تلویزیون را به براکت پیچ کنید.

بعد از اینکه تلویزیون خود را روی دیوار نصب کردید می توانید برای پنهان کردن کابل های تلویزیون اقدام کنید. بهترین گزینه برای اینکار خریداری کیت های مخصوص است.

این کیت ها به شما این امکان را می دهند تا تلویزیون را به جایی که پریز قرار دارد وصل کنید و بقیه کابل ها را در نزدیکی پایه قرار دهید.  کابل را به دستگاه های مربوطه وصل کنید. برای اینکار کمی به مهارت سیم کشی نیاز خواهید داشت. اگر نحوه انجام این کار را بلد نیستید توصیه می کنیم با یک تکنسین برق تماس بگیرید.

 

 

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز سعی کردیم راهنمای کاملی برای نحوه چسباندن تلویزیون به دیوار به شما ارائه دهیم. اگر نکته ای وجود دارد که در پست امروز بدان اشاره ای نشده بود .می توانید در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

  تلویزیون های جدید لیزری هایسنس

 

فروشگاه اینترنتی اصلی کالا محلی امن و مطمئن است که محصولات بازار بانه را برای فروش در خانه شما عرضه می کند. ازطریق این فروشگاه اینترنتی می توانید یک خرید اینترنتی بی نظیر و مطمئن را تجربه کنید.همچنین با خرید اینترنتی از اصلی کالا نیازی به پیمودن راه طولانی تا شهر بانه نخواهید داشت. می توانید در خانه خود ، از تخفیف های شگفت انگیز بازار بانه برخوردار شوید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب shams (aslikala.com)

دیدگاه شما

بدون دیدگاه