معرفی کامل شرکت ال جی

1 سال پیش

معرفی کامل شرکت ال جی

شرکت ال جی از سال ۱۹۵۸ به صورت رسمی شروع به فعالیت کرد.این کمپانی خوش نام و معتبر در طول سال های فعالیت خود محصولات مختلفی را با کیفیت های فراوان تولید کرده است.همچنین این محصولات از کارایی های فوق العاده و فناوری های متفاوتی برخوردار است. و باعث شده نظر اکثر کاربران را به خود جذب کند و به عبارتی افراد زیادی اقدام به خرید محصولات این برند کنند. این شرکت در زمینه های مختلفی از جمله تلویزیون یخچال فریزرموبایلتبلت و…فعالیت می کند. اکنون این کمپانی از تولید کنندگان برتر و نامی در حیطه ی لوازم خانگی در جهان به شمار می رود.

درادامه ی این مطلب باما همراه باشید زیرا قصدداریم شمارا بامحصولات کمپانی ال جی آشناکنیم. تا درانتخاب برند وسایل موردنظرتان به شما کمکی کرده باشیم.

 

نگاهی گذرا به گذشته ی شرکت ال جی

همانطور که در بندقبل اشاره کردیم شرکت ال جی اول اکتبر ۱۹۵۸ در کشور کره جنوبی توسط Koo In-Hwoi تاسیس گردید. این شرکت در ابتدا همانند شرکت های دیگر به نام ال جی( LG ) خوانده نمی شد. اکنون ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد پس نام آن چه بود؟

Koo In-Hwoi در ابتدا در سال۱۹۴۷ شرکتی را بانام گلدستار(GoldStar) بنیان کرد.که به عنوان شاخه‌ای از شرکت Lak-Hui Chemical Industrial Corp بود. دراصل شرکت گلداستار یک شرکت همراه با نام Lak-Hui با تلفظ انگلیسی لاکیLucky داشت. فعالیت عمده ی شرکت گلدستار از ابتدا درزمینه ی تولید لوازم خانگی بود. همچنین این شرکت برای اولین بار نخستین محصولات الکترونیکی را در کشور کره ی جنوبی اعم از اولین رادیو، تلویزیون، یخچال و دستگاه‌های تهویه مطبوع (همان کولر) تولید  و روانه ی بازار کرد.

در واقع Koo In-Hwoi شرکت Lucky را درسال۱۹۴۷ برای تولید مواد شیمیایی افتتاح کرد. که بعداز گذشت پنج سال Koo In-Hwoi ایده ی تاسیس یک شرکت الکترونی به ذهنش خطور کرد. درهمین راستا اقدام به تولید لوازم الکترونی با نام برند Lucky کرد که طی مدتی بعد این محصولات با مارک‌تجاري گلداستار تولیدشدند. به‌تدریج دو شرکت لاکی و گلداستار در سال۱۹۵۸ با هم ادغام شدند و شرکت Lucky-GoldStar شکل گرفت.این ادغام سرآغازی برای توسعه و پیشرفت در تولید لوازم خانگی گلدستار بود.

  تلویزیون ال جی 55SM8100

اما نام ال جی از کجا به وجود آمد؟ سه سال بعد ازاین که دو شرکت گلدستار و لاکی به هم پیوستند و ادغام شدند. یعنی در سال۱۹۵۵ نام LG که از حروف اول Lucky و GoldStar سرچشمه میگیرد به وجودآمد.

 

آشنایی با اصلی ترین حوزه های فعالیت شرکت الجی

اشاره کردیم که شرکت ال جی درزمینه های مختلفی فعالیت دارد.اکنون به طورمختصربه برسی اصلی ترین حوزه های فعالیت این شرکت نامی و معتبربپردازیم. LG هم اکنون دومین تولیدکننده تلویزیون (پنل، LED ،LCD) و سومین تولیدکننده گوشی‌های موبایل در جهان است.

لوازم خانگی

شرکت ال جی در بخش لوازم خانگی از تولید کنندگان برتر در جهان بشمار می رود.این شرکت در زمینه ی لوازم خانگی خود محصولاتی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال وفریزر، اجاق گاز، مایکروفر و  فرتوکار،کمپرسور و موتورهای الکتریکی را تولید و عرضه بازار خواهد کرد. این بخش در سال ۲۰۰۷ جزو بخش های پرطرفداری است که حدود ۲۹٪ درآمد کل شرکت را به خود اختصاص داد. همچنین توانسته نظر مصرف کنندگان فراوانی را به تولیدات این بخش جلب کند.

 

ارتباطات

در شرکت ال جی بخش ارتباطات به تولید تولید گوشی های موبایل و تبلت، کامپیوترهای شخصی و تجهیزات ارتباطی اختصاص داده شده است. این بخش یکی از بخش های موفق ال جی در این محصولات می باشد. که در در سال ۲۰۱۰ با فروش ۱۱۶.۷ میلیون دستگاه موبایل توانست ۸.۴ درصد بازار را به دست بیاورد.

 

صوتی و تصویری

محصولات صوتی وتصویری ال جی دربخش سرگرمی های خانگی این شرکت جای گرفته اند.دراین بخش محصولاتی همچون انواع تلویزیون ها ازقبیل پلاسما،LCD،LED،OLED وتلویزیون های اسمارت تولید خواهند شد.البته محصولاتی دیگری همچون انواع پخش کننده های بلوری،پخش کننده یDVD و CD،فلش مموری،مانیتور،سینما خانگی و… درشرکت ال جی نیز تولید خواهند شد.همچنین از اکتبر سال ۲۰۱۰ بخش سرگرمی های خانگی با بخش تجاری شرکت ادغام شد.

  تلویزیون ال جی 49SM8100

 

تهویه ی هوا

کمپانی ال جی درزمینه ی تولیدانواع کولرهای گازی ودستگاه های تهویه ی هوابسیارموفق عمل کرده است.این محصولات یعنی دستگاه های تهویه هواولامپهای ال ای دی دربخش تهویه ی هوا وراهکارهای انرژی این شرکت تولیدخواهندشد.

 

آشنایی با اولین محصولات تولیدشده شرکت ال جی

سال۱۹۵۹: اولین رادیو کره ای تولید شد. سال۱۹۶۲: اولین تلفن کره ای را تولید شد.

سال۱۹۶۵: اولین یخچال کره ای را معرفی کرد. سال۱۹۶۶ اولین تلویزیون سیاه و سفید کره‌ای را تولید کرد

سال۱۹۶۸: اولین تهویه مطبوع کره‌ای را ساخت. همچنین اولین شعبه خود را در خارج از کشور در نیویورک تاسیس کرد.

سال۱۹۷۸: اولین نمایندگی فروش خود را در ایالت متحده تأسیس نمود. ۱۹۸۱: اولین تلویزیون رنگی را در کره تولید کرد.

سال۱۹۸۹: تاسیس یک مرکز تحقیقات فناوری مورد تایید وزارت علوم و فناوری.

سال۱۹۹۲: با گلدستار وگلدات ارتباطات ادغام شد وبرای اولین بار درکره مرکزفناوری اطلاعات توسط ال جی تاسیس شد.

سال۱۹۹۵: این شرکت، به ال‌جی الکترونیکس تغییر نام داد.

سال۱۹۹۷: اولین تلفن همراه دیجیتالCDMAبرایAmeritech وGTEدرامریکا ساخته شد.ال‌جی گواهی UL را در ایالات متحده از آن خودکرد.

سال١٩٩٨: ساخت اولین تلویزیون پلاسمای ۶٠ اینچی در جهان توسط ال جی.

نگاهی گذرا به اتفاقات مهم از سال ۲۰۰۰به بعد

سال۲۰۰۰ :اولین یخچال اینترنتی در شرکت ال جی تولید شد.

سال۲۰۰۱ : تلفن GSM که از محصولات شرکت ال جی بود به روسیه، اندونزی و ایتالیا سفر کرد.

سال۲۰۰۲:.صادرات تلفن‌های همراه GPRS رنگی به اروپا آغازشد وهمچنین ال‌جی به دوبخش LG ElectronicsوLG Corporation تقسیم شد.

سال۲۰۰۳: ال‌جی به بازار گوشی تلفن همراه GSM در اروپای شمالی و خاورمیانه راه یافت.

  تلویزیون ال جی 55SM8100

سال۲۰۰۴:اولین تلویزیون LCD تجاری ۵۵اینچی درجهان وساخت اولین تلویزیون پلاسمای ٧١اینچی درجهان ساخته شد.

سال۲۰۰۵: به عنوان چهارمین برند برتر در بازار تلفن همراه در سراسر جهان معرفی شد

سال۲۰۰۶:ال‌جیChocolate،اولین تلفن همراه ازسریBlack تلفن‌های پیشرفته معرفی شد.وساخت اولین پلاسمای تک لایه۶٠اینچی HD PDPوتلویزیون LCD ١٠٠اینچی،توسط الجی دراین سال صورت گرفت.

سال۲۰۰۸: اولین بلوتوث هدست ترکیبی موبایل معرفی شد.

سال۲۰۰۹:به عنوان سومین برندبرتر درزمینۀ تولید تلفن همراه دربازار جهانی برگزیده شد.همچنین اولین گوشی اندرویدی خودرا یعنی اپتیموس کیورا ساخت.

سال۲۰۱۰:LG OPTIMUS 2X، اولین و سریع‌ترین گوشی هوشمند دوهسته‌ای تولید شد.

سال۲۰۱۱ :تلفن های همراه ال جی از شبکه ی ۴G پشتبانی کردند.

سال۲۰۱۲ :با همکاری گوگل موبایل نکسوس ۴ در ال جی تولید شد.

سال ۲۰۱۳:نخستین تلویزیون OLED ال جی تولید شد و اولین جی پد نیز در همین سال تولید و روانه بازار شد.

سخن آخر…

  • فروشگاه اینترنتی اصلی کالا محلی امن و مطمئن است که محصولات بازار بانه را برای فروش در خانه شما عرضه می کند.
  • با خرید اینترنتی از اصلی کالا نیازی به پیمودن راه طولانی تا شهر بانه نخواهید داشت و می توانید در خانه خود ، از تخفیف های شگفت انگیز بازار بانه برخوردار شوید.
  • محصولات اصلی کالا با ضمانت اصلی بودن ارائه می شوند و با استعلام از وب سایت سازنده به وسیله شماره سریال روی محصول، می توانید از اصل بودن محصول خریداری شده، مطمئن شوید.
  • پشتیبانی آنلاین اصلی کالا و همکاران پاسخگوی تلفنی، به سوالات و مشکلات احتمالی شما پاسخ می دهند.
5 (100%) 1 vote
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب zendegi

دیدگاه شما

بدون دیدگاه