معرفی کامل شرکت سونی

1 سال پیش

معرفی کامل شرکت سونی

شرکت سونی در ۷مه سال۱۹۴۶ توسط دو فرد باهوش masaru ibuka و akio morita در ابتدا تنها با ۲۰کارمند و برای اولین بار در کلانشهر توکیو تاسیس شد. اما نام سونی در سال ۱۹۵۸ برای آن در نظر گرفته شد.این شرکت معتبر در زمینه ی تولید لوازم الکتریکی  مانند صوتی تصویری – تجهیزات تخصصی صوتی تصویری – تلویزیون – بازی های ویدئویی و … است. و امروزه جزو ثروتمندترین و بهترین شرکت های جهان شناخته شده است.

ماسارو آیبوکا یک مهندس نابغه و آیکو مورتیا یک فیزیکدان دو جوان بودند که باهم در جنگ آشنا شده بودند.و توانستند این شرکت نامی امروزی را راه بندازند.همچنین امروزه یکی از تولیدکنندگان بزرگ در زمینه ی تجهیزات پیشرفته ی الکتریکی و وسایل الکترونی در جهان است.

اگر قصد خریداینترنتی محصولات این برند را دارید در ادامه ی این مقاله و مقاله های دیگر با ما همراه باشید. تا درباره ی شرکت های معتبر همچون سونی – سامسونگ و ال جی اطلاعات بیشتری کسب کنید و خرید راحت تری را تجربه کنید.

تاریخچه ی شرکت سونی

شاید برایتان جالب باشد ابتدا که در سال ۱۹۴۶ که توسط دو دانشمند masaru ibuka و  akio morita شرکت سونی تاسیس شد. از همان اول نام سونی را برای آن انتخاب نکردند بلکه به مدت ۱۲سال نام آن را (توکیو تسوشین کوگیو) نهادند و تنها با سرمایه ی اولیه ی ۵۳۰ دلار فعالیت خودرا آغاز نمودند.

سپس بعد از ۱۲سال تصمیم به تغییر نام شرکت خود کردند. درنتیجه نام سونی را از دوکلمه ی Sonus به معنی «صدا یا صوتی» و کلمه ی Sonny به معنی «پسر کوچک» به وجود آوردند.

موسسان شرکت سونی چه کسانی بودند؟

در آن سال یعنی ۷مه ۱۹۴۶ همانطور که اشاره کردیم این دو مهندس ژاپنی که در جنگ بایکدیگر روبه رو و آشنا شده بودند.masaru ibuka تنها یک جوان ۲۳ساله بود که دانش آموخته ی کارشناسی در زمینه ی فیزیک از دانشگاه اوساکا بود. همچنین یک دوره یآموزش افسری را نیز گذرانده بود و در مهمترین پروژه ی تحقیقاتی ارتش ژاپن مشغول به کار بود.

  تلویزیون سونی x7500f

akio morita نیز به عنوان مهندس فنی نیروی دریای یکی از اعضای مهم این گروه بود. یکی از عقاید موسسین این کمپانی این بود که اگر کمپانی به آمریکا راه یابد در سایر نقاط جهان نیز میتواند پا بگذارد و جزو برند های موفق در جهان باشد.سپس پس از تلاش های فراوان توانستند. تنها بعد از ۱۴ سال یعنی در سال ۱۹۶۰ به این هدف بزرگ خود دست یابند. و توانستند در این کشور به موفقیت بی نظیری برسند.

محصول تولید شده ی سونی که هرگز وارد بازار نشد

سونی یک برند ژاپنی است که با تولید متنوع و بی نظیر از نظر امکانات و ویژگی توانسته به یکی از برندهای معتبر و نامی در جهان تبدیل شود.اکنون محصولات سونی در کشورهای ژاپن – چین – آمریکا و… تولید می شوند.

اولین محصول این شرکت در سال ۱۹۴۶ یک پلوپز برقی بود که برای پخت و پز برنج از آن استفاده می شد. به عبارتی این پلوپز باعث می شد هنگام پخت برنج . برنج نه حالت خمیری داشته باشد نه خشک. اما به دلیل اینکه آن زمان جنگ جهانی دوم بود مردم پول نداشتند.تا این محصول را خریداری نمایند پس به این علت هرگز وارد بازار نشد.

دومین محصول تولید شده ی این شرکت بالشی الکتریکی بود که از خود گرما وحرارت تولید می کرد. آن زمان به دلیل اینکه به تازگی جنگ جهانی دوم پایان یافته بود این بالش بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفت. زیرا در آن زمان همه چیز اعم از محصولات گرمایشی نیز به سختی یافت می شد.

  تلویزیون سونی x7500f

 

قوانین و مقررات شرکت سونی چگونه است؟

ماسارو آیبوکا همیشه پیش بینی می کرد که در آینده مردم به تکنولوژی هایی نیاز خواهند داشت که در زندگی با کیفیت بهتر آن ها بسیار موثر خواهد بود. به همین دلیل همیشه سعی داشت در بهبود زندگی مردم موثر باشد.

در این راستا همیشه کارمندان خودرا به این وا می داشت که همیشه بیشتر از انتظارات عادی خود بیندیشند. تا از این طریق به بیشترین سطح پیشرفت دست یابند و همیشه این طرز فکر را به آن ها القا می کرد.

شرکت سونی در حوزه های مختلف فغالیت دارد که از یک سری قوانین و مقررات پیروی می کند. و تمامی کارکنان و نیز مدیران این کمپانی به رعایت این قوانین و مقررات ملزم هستند.

قوانین و اصول اخلاقی به این شرح اند:

تبعیت و پیروی کامل از قوانین، سلامتی، مراقبت و بهداشت در محیط، تعهد نسبت به شرکت ، اخلاق و مسولیت پذیری ، آموزش ، ارتباطات، همفکری در کارهای گروهی ، رقابت مسالمت آمیز ،تبلیغات درست ، واضح بودن وشفافیت اطلاعات، نگهداری از سرمایه های شرکت اعم از فکری و مادی ، جلوگیری از فساد مالی ، پرهیز از رشوه و اختلاس. تمامی این قوانین در کنار موارد دیگر که سرلوحه ی شرکت سونی شده اند کاملا مورد توجه اند و رعایت خواهند شد.

آشنایی با اولین محصولات تولیدشده سونی

شرکت سونی محصولاتی با کیفیت و درعین حال متنوع را تولید کرده است. که بعضی از آنها در زمان خود برای اولین بار توسط این شرکت اختراع و روانه بازار شده اندو بسیاری  از آنها نیز جزو بهترین محصولات بوده اند.

  تلویزیون سونی x7500f

از اولین محصولات این شرکت می توان به یک دستگاه ضبط صوت که در سال ۱۹۵۰ در ژاپن تولید کرد و بیشتر در مراکز و سازمان های دولتی مورد استفاده قرار گرفت. و نام آن Type G بود اشاره کرد.

در سال ۱۹۵۳ آکیو مورتیا به نیویورک سفر کرد تا گواهی ساخت رادیو های ترانزیستوری را در شرکت آزمایشگاه بل امضا کند. در نتیجه در پس از امضای این مجوز در سال ۱۹۵۵ این شرکت معتبر رادیوی ترانزیستوری خود را به نام TR-55 عرضه و روانه ی بازار کرد.

بعد از تولید این موارد سونی به این نتیجه رسید که مردم برای سرگرم شدن به وسیله ای فراتر و امکانات بیشتر به غیر از رادیو نیاز دارند. پس در همین راستا اولین تلویزیون ترانزیستوری را به نام TV8-301 در سال ۱۹۶۰ در جهان تولید کرد.

در سال ۱۹۶۱ توسط کارمندان باهوش و خلاق سونی برای اولین بار آمپلی فایرترانزیستوری ضبط کننده ی نوار TC-777 تولیدشد

در سال ۱۹۶۳ یکی دیگر از اولین محصولات اولیه ی این شرکت تولید اولین با امکان ضبط نوار ویدئویی تحت عنوان PV-100 است.

در سال ۱۹۶۸ اولین تلویزیون رنگی ترینیترون را در مدل KV-1310 ساخت-در سال ۱۹۷۱ پخش کننده ی کاست رنگی برای اولین بار و با نام U-Matic تولید شد. این پخش کننده از نوع ۳٫۴ اینچی بود.

پخش کننده ی ویدئویی بتامکس با امکان ضبط کاست ویدئویی جهت مصرف خانگی با مدل SL-6300 برای اولین بار در سال ۱۹۷۵ و توسط شرکت سونی تولید شد.

 

دیگر محصولات سونی

در سال ۱۹۷۶آقای ایبوکا خودرا بازنشسته کرد و آقای موریتا را به سمت مدیر عامل منصوب کرد.

در سال ۱۹۸۲سونی اولین پخش کننده CD را که مدل CDP-101 را تولید و به شکل جهانی به فروش رساند.

در سال ۱۹۸۴ سونی اولین پخش کننده ی CD همراه را با نام Discman و شماره مدل D-50 معرفی کرد و به طور کلی منجر به رشد سریع تر CD شد.

در سال ۱۹۹۴ کنسول بازی PlayStation در ژاپن تولید شد. این محصول در سال ۱۹۹۵به بازار ایالات متحده و اروپا پا گذاشت و تا پایان سال ۱۹۹۶ بیش از ۱۰میلیون دستگاه به فروش رسیده بود. این آمار تا پایان ۱۹۹۸ به بیش از ۵۰ میلیون دستگاه رسید.

در سال ۱۹۹۵شرکت سونی، DCR-VX1000 را معرفی کرد و یک دوربین دستی برای ضبط ویدیو تعبیه کرد.

در سال ۱۹۹۹ سونی «AIBO» را معرفی کرد. که یک سگ رباتیک است و می توانست توسط استفاده کننده آموزش ببیند و احساسات خود را بیان کند.همچنین آقای Nobuyuki Idei به سمت مدیر عاملی سونی منصوب گشت.

محصولات سونی از سال۲۰۰۰به بعد

در سال ۲۰۰۵ Howard Stringer به ریاست کمپانی سونی رسید آقای Stringer را می توان اولین و تنها مدیرعامل غیرژاپنی شرکت معرفی نمود.

در سال ۲۰۱۲ کازوئو هیرای پس از اینکه آقای Stringer نتوانست بخش الکتریک سونی را سودآور کند. به عنوان مدیر عامل شروع به کار کرد و به عنوان مدیر عامل سونی برگزیده شد ونقش بسزایی در سودآوری کنسول پلی استیشن داشت.

در سال ۲۰۱۳ سونی محصولی که گفته می شود تا ماه مارس سال میلادی آن سال بیش از ۲۰ میلیون دستگاه از آن به فروش رفت یعنی پلی استیشن ۴ را معرفی کرد.

در سال ۲۰۱۴ سونی توانست ساخت سنسورهای دوربین، سنسوری بسیار کوچک را به نام Exmor RS IMX230 توسعه دهد. در این سنسور از تکنولوژی خاصی بهره گرفته شده بود.

در سال ۲۰۱۵ سونی از سرویس استریم ویدیویی خود با نام PlayStation Vue پرده برداشت. این سرویس از طرف کاربران مورد توجه قرار نگرفت و یکی از شکست های شرکت ژاپنی به شمار می رود.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب zendegi

دیدگاه شما

بدون دیدگاه