آموزش اتصال گوشی آیفون به تلویزیون های هوشمند

6 ماه پیش

آموزش اتصال گوشی آیفون به تلویزیون های هوشمند

مطمئنن همه ی شما دوست دارید. که هنگام فیلم – عکس و… آنهارا با بهترین کیفیت ولی درعین حال بااندازه ای بزرگتر مشاهده کنید.وصفحه نمایش گوشی های هوشمند به دلیل کوچک بودن گزینه ی مناسبی برای این موضوع نیست.اما چاره چیست؟چگونه می توان محتوای گوشی را روی صحه نمایش بزرگتری به نمایش درآورد؟

در دهه های اخیر شرکت های تولید لوازم صوتی تصویری مانند سامسونگال جیسونی و… تلویزیون های هوشمند خودرا به گونه ای طراحی کرده اند که بتوان گوشی های اندرویدی و آیفون را به آنها متصل کرده و محتوای درون گوشی را بر روی نمایشگر تلویزیون انتقال داده. ویا به اصطلاح محتوای ان را آینه کرد.واز دیدن آن ها در اندازه ای بزرگ تر و درعین حال با کیفیت نهایت لذت را برد. اکنون در این مقاله به آموزش اتصال گوشی های آیفون و آیپد ها با سیستم عامل IOS به تلویزیون های هوشمند می پردازیم.

همچنین برای آشنایی با روش های اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون می توانید به مقاله ی(روش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون های هوشمند)مراجعه کنید.

همانطور که می داید آیفون ها و آیپدها از سیستم عامل IOS بهره می برند و مطمئنن روش های اتصال آنها به تلویزیون با روش های اتصال گوشی های اندرویدی متفاوت است.روش های که شما می توانید از طریق آن ها گوشی آیفون یا آیپد خودرا به تلویزیون برند های مختلف متصل کنید. شامل:

روش های بی سیم:

۱ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از اپل TV

۲ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده Miracast

۳ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده Chromecast

۴ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده DLNA 

روش های با سیم:

۱ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از آداپتور Lightening Digital AV

۲ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده کابل Apple Composite AV

۳ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده کابل Apple Component AV

۴ ـ اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده آداپتور Apple Lightning to VGA

در ادامه ی این مقاله هرکدام از این روش ها را به صورت کلی مورد برسی قرار خواهیم دارد.

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از اپل TVوقابلیت AirPlay

قابلیت AirPlay تها مختص محصولات اپل است وتنها در دستگاه های آیفون و آیپد های اپل که از سیستم عامل IOSبهره می برند کاربرد دارد.و یک راه انتقال به صورت بی سیم محتوای صوتی تصویری از محصولات آی او اسIOS اپل به تلویزیون های هوشمند که به محصولات متصل شده انداست.بدون شک آیفون یا آیپد شما از این قابلیت AirPlay پشتیبانی می کند.زیرا اولین بارAirPlay در نسخه سیستم عامل IOS 5 ارائه شدواولین آیفونی که ازاین سیستم عامل پشتیبانی کرد.آیفون ۴ اس اپلبود.برای استفاده از قابلیت AirPlay زمانی که آیفون یا آیپدی که می خواهید به تلویزیون متصل نمایید باید یک اپل TV نیز داشته باشید.

  راهنمای کامل نحوه اتصال و نصب تلویزیون سونی ، سامسونگ و.. به دیوار

اپل TV چیست؟

اپل TV از طریق کابل HDMI به تلویزیون که مد نظرتان است متصل خواهدشد.این اپل TV  از گجت های اختصاصی شرکت اپل محسوب می شود.سپس بعد از اتصال اپل TV به تلویزیون باید آن را به وای فای متصل کنید. در نتیجه بعد از اینکه آیفون ویا آیپد شما اپل TV را شناسایی کرد. بعد از ارتباط برقرار کرد با آن اتصال آیفون به تلویزیون های هوشمند با موفقیت صورت می گیرد.به طور کلی مراحلی که از طریق اپل TV و قابلیت AirPlay می توانید گوشی آیفون یا آیپد خودرا به تلویزیون متصل کرد به شرح زیر است:

۱ـ ابتدا باید اپل TV را به تلویزیون مد نظرتان متصل کنید و بعد از آن،آن را به شبکه وای فایی وصل نمایید که آیفون یا آیپدتان هم به آن متصل است.

۲ـ در قدم بعدی آیفون خود را برداشته و با برنامه اپل موزیک یک موزیک را در آن پخش کنید.

۳ـ اکنون آیکون “اتصال بیسیم” را از بخش زیرین و وسط صفحه لمس کنید.

۴ـ سپس در انتها در منوی ایجاد شده گزینه Apple TV را انتخاب کنید.

با طی کردن این مراحل به راحتی اتصال گوشی آیفون شما به تلویزیونتان برقرار می‌شود.

نکته:به یاد داشته باشید که با استفاده از اپل TV و قابلیت AirPlay از اتصال آیفون به تلویزیون خود می توانید به دو روش استفاده کنید.روش اول تنها محتوای نمایشگر گوشی بر روی صفحه نمایش تلویزیون آینه می‌شود. در این شرایط هر عملی که شما در آیفون یا آیپدتان انجام دهید مستقیما در نمایشگر تلویزیون هم به تصویر کشیده می‌شود. اما در حالت دوم، این امکان فراهم می‌شود که گوشی شما نقش یک ریموت کنترل را ایفاء کند و محتوای آن فقط بر روی نمایشگر تلویزیون آینه نشود.

  معرفی آخرین تکنولوژی های به کار رفته در تلویزیون های سامسونگ

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده Miracast

Miracast یکی از رایج ترین روش های اتصال بی سیم یا وایرلس گوشی به تلویزیون است. در این روش علاوه بر گوشی های مبنی بر iOS، میتوانید گوشی های اندرویدی خود را نیز به تلویزیون متصل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی این روش می توانید به مقاله (روش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون های هوشمند) بخش Miracast مراجعه نمایید.

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده Chromecast

Chromecast یکی از روش های مختلف دیگری است که به منظور وصل کردن آیفون به تلویزیون وجود دارند.منظور از کروم کست یک دستگاه سیار کوچک و شبیه به فلش مموری است که از طریق کابل HDMI به تلویزیون وصل میشود. استفاده از کروم کست های گوگل ساده است. فقط باید آن ها را به پورت HDMI تلویزیون وصل کنید و دانگل را روشن کنید.

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده DLNA 

DLNA یا همان(ائتلاف شبکه زندگی دیجیتال)در واقع نام یک روش نیست بلکه نام یک سازمان است از مخفف Digital Living Network Allianceاست.اگر تلویزیون شما از اینترنت پشتیبانی می‌کند و قابلیت وصل شدن به شبکه اینترنت را داشته باشد، به احتمال بسیار زیاد ازDLNA هم پشتیبانی می کند.قابلیت DLNA این امکان را به شما میدهد که ویدیوها و فایل‌های ذخیره شده در لپ‌تاپ را بر روی نمایشگر تلویزیون پخش کنید.جالب است بدانید که با استفاده از اپلیکیشن های مبتنی بر DLNA محدود به وصل کردن آیفون به تلویزیون نیستید و حتی می‌توانید کامپیوترتان را به تلویزیون وصل کنید یا دستگاه مقصدتان را کنسول بازی یا کامپیوتر در نظر بگیرید.

اپلیکیشن Sunshine هم یکی دیگر از برنامه های خوبی است که امکان وصل کردن آیفون به تلویزیون از طریق قابلیت DLNA را فراهم می‌کند. با استفاده از این برنامه به راحتی می‌توانید محتوای بدون محدودیت DRM را در دستگاه های مختلف سازگار با قابلیت DLNA پخش کنید. با وصل کردن آیفون به تلویزیون از طریق این اپلیکیشن می‌توانید موزیک های ذخیره شده در حافظه آیفون را از طریق تلویزیون پخش کنید اما امکان آینه کردن نمایشگر و پخش ویدیو از طریق اپلیکیشن های ارائه دهنده سرویس های ویدیویی وجود ندارد.

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از آداپتور Lightening Digital AV

بجز روش اتصال از طریق قابلیت AirPlay روش دیگری نیز وجود دارد.که با استفاده ار آن نیز اتصال آیفون به تلویزیون برای شما امکان پذیرخواهد بود.تابه هردلیلی که تمایل نداشتید و یا نتوانستید از اپل TV و قابلیت AirPlay استفاده کنید. راه دیگری برای اتصال آیفون به تلویزیون وجود داشته باشد. در همین راستا شرکت اپل آداپتور یا کابل اختصاصی Lightening Digital AV را تولید کرده تا ازطریق آن توسط یک کابل HDMI آیفون یا آیپد خودرا به تلویزیون متصل کرده و قادر به آینه کردن محتوای آن بر روی نمایشگر تلویزیون هوشمند خود باشید.

  خرید اینترنتی تلویزیون از بانه

نحوه ی استفاده از آداپتور Lightening Digital AV

استفاده از تبدیل آداپتور Lightening Digital AV یکی از کاربردی ترین و آسان ترین روشهایی است. که می توانید ار ان برای اتصال آیفون به تلویزیون خود بهره ببرید.(آینه کردن محتوای گوشی خود).

در این روش ابتدا باید کابل HDMI را به پورت تلویزیون متصل کنید وسپس از آداپتور Lightening Digital AV به منظور خروجی کابل HDMI به آیفون استفاده کنید. همچنین برای استفاده از کابل تبدیل Lightening Digital AV یک سر آن را باید به آیفون یا آیپدتان وصل نمایید و سر دیگر این کابل را به خروجی کابل HDMI وصل کنید که یک سر دیگر آن را به پورت ورودی HDMI تلویزیون متصل کرده اید. در نهایت بعد از گذراندن تمامی این مراحل تنها کافیست که تلویزیون را روشن کنید و تنظیمات آن را طوری تنظیم کنید که محتوای خود را از ورودی HDMI دریافت کند. سپس مشاهده خواهید کرد که محتوای نمایشگر آیفونتان بر روی صفحه نمایش تلویزیون مد نظرتان آینه می شود.

سخن آخر…

همانطور که مشاهده کردید. در این مقاله به آموزش روشهای اتصال گوشی های آیفون و آیپدهای IOS به تلویزیون های هوشمند پرداختیم. وسعی کردیم مقاله ای جامع و کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که از این مطلب نهایت استفاده را کرده باشید.

فروشگاه اینترنتی اصلی کالا محلی امن و مطمئن است که محصولات بازار بانه را برای فروش در خانه شما عرضه می کند. ازطریق این فروشگاه اینترنتی می توانید یک خرید اینترنتی بی نظیر و مطمئن را تجربه کنید.همچنین با خرید اینترنتی از اصلی کالا نیازی به پیمودن راه طولانی تا شهر بانه نخواهید داشت و می توانید در خانه خود ، از تخفیف های شگفت انگیز بازار بانه برخوردار شوید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب zendegi

دیدگاه شما

بدون دیدگاه